Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: випускник юридичного факультету, керівник адвокатського об’єднання «Гладкий, Яценко та Партнери» Дмитро Гладкий

153

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: випускник юридичного факультету, керівник адвокатського об’єднання «Гладкий, Яценко та Партнери» Дмитро Гладкий

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: випускник юридичного факультету, керівник адвокатського об’єднання «Гладкий, Яценко та Партнери» Дмитро Гладкий

 

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University), за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування, триває втілення в життя проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». До його реалізації активно долучаються представники різних факультетів вишу. Черговий матеріал цієї рубрики присвячений розповіді про досвід професійного становлення й успіху випускника юридичного факультету, практикуючого адвоката, який очолює адвокатське об’єднання «Гладкий, Яценко та Партнери» і якого обрано головою Відділення ВГО «Асоціація правників України» в Запорізькій області та до Ради адвокатів Запорізької області, помічника-консультанта народного депутата України Дмитра Гладкого. Ось що він розповідає про свої студентські роки та побудову успішної кар’єри.

— Займатися практичною юриспруденцією почав ще на четвертому курсі університету. Тоді я влаштувався на роботу на підприємство по роздрібній торгівлі юрисконсультом. Пам’ятаю, свої перші виклики: переді мною було завдання розібрати кілька шаф із документами та впорядкувати їх. Така робота дуже не схожа на ту, що ми бачимо в фільмах про крутих юристів. Але було й багато цікавих завдань. Завжди отримував і продовжую отримувати задоволення від успішного виконання клієнтських завдань. Одночасно з тим, практика стимулювала й до більш активного навчання.
Як я зрозумів вже дуже скоро, останній курс юридичного факультету Запорізького національного університету ознаменував не закінчення навчання, а початок самостійного подальшого безперервного навчання. Університет дав навички збирати й обробляти величезний обсяг інформації, робити правильно вибірку. У певному сенсі, кожен викладач в університеті – це аналог твого клієнта у майбутньому. Тільки гонорар отримуєш у вигляді залікових балів. Зараз мені дуже і дуже приємно зустрічати своїх викладачів. Приємно бачити задоволених клієнтів. Для мене велика честь виступати в університеті, де колись я здобув вищу освіту.
Запорізький національний університет, дійсно, сформував у мене впевнену поведінку юриста. Бо вже в 2011 році мене запросив помічником адвокат-практик. Цікаво, що запрошення відбулось після спілкування на зовсім-зовсім віддалену від юриспруденції тему у форматі: — «А ти, напевно, юрист? Вгадав?». Не знаю що в мені, в моєму спілкуванні видало юриста, але я залюбки погодився бути помічником адвоката. Саме тоді побачив, як працює адвокат із клієнтами, в судах та з документами. То був неоціненний досвід. А вже в 2012 році почав готуватись до складання іспиту на здобуття свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю. Напружені та дуже динамічні часи, поєднані з багатьма переїздами, постійними стресами, купою роботи та навчання.
Така скажена динаміка подій привела мене до заснування вже в 2012 році адвокатського об’єднання. Для мене велика честь і дуже приємо бути співзасновником адвокатського об’єднання з моїм однокурсником. Адже навчання разом дало й упевненість у професіоналізмі та навичках один одного. До речі, це було перше в Запорізькій області зареєстроване адвокатське об’єднання (не плутати з адвокатськими об’єднаннями за старим законом). Зараз навіть довідка з Управління статистики є.
Що ще цікаво, так це той факт, що діяльність адвокатського об’єднання розпочалась з обслуговування іноземних компаній. Тепер я точно знаю, що бізнес-час у Британській Колумбії розпочинається о 19:00 за київським часом. Потім долучились і часові пояси Нью-Йорка та Італії. У подальшому, моїми клієнтами стали учасники рейтингу Форбс та міжнародні компанії. Я впевнений, що великі здобутки можуть бути лише в команді. Тому активно співпрацюю з багатьма адвокатами та юристами. Не можна сказати, що завжди був лише позитивний результат. Але точно кожна помилка просувала мене вперед та давала неоціненний досвід співпраці та спілкування.
Дуже цікаво було й працювати за контрактом у Центрі надання безоплатної вторинної правової допомоги. Рік дуже різноманітних кримінальних справ. Спілкування з колегами та обмін досвідом. Цікаві справи відносно клієнтів, які рідко приходять за допомогою до адвоката за договором. У певному сенсі, інше ставлення держави до осіб, які отримують допомогу адвоката за бюджетні кошти.
У 2017 році мене було обрано на посаду голови Відділення Асоціації правників України. Цю посаду обіймаю до сьогодні. Мені дуже приємно, що вже тривалий час Відділення плідно співпрацює з юридичним факультетом Запорізького національного університету. Це досконала наукова й експертна база. Окрім того, Відділення має змогу співпрацювати з Лігою студентів Асоціації правників України. Простота комунікації та організації наукових та освітніх заходів – і як результат, безліч цікавих семінарів, конференцій і круглих столів. А в 2019 році Відділення АПУ в Запорізькій області показало один з кращих результатів залучення членів АПУ.
Того ж року, 2017, мене було обрано до Ради адвокатів Запорізької області. Це — велика честь для мене. Та ще й з такою значною підтримкою делегатів на конференції. Так і став одним із представників адвокатської спільноти в Запорізькій області.
Це – не єдині мої проєкти. За час своєї практики брав і беру активну участь в діяльності громадських організацій, направлених на підтримку малого та середнього бізнесу, працюю експертом із юридичних питань у коворкінг-центрі.
Юридична практика нерозривно поєднана з тими навичками, що дав мені юридичний факультет. Вдячний кожному викладачу, який навчив мене професійним навичкам і дав розуміння, як бути справжнім юристом. Із юридичним факультетом назавжди!

Юридичний факультет