Команда адвокатського об’єднання захистила право об’єднаної територіальної громади на земельну ділянку

84

Практика земельних спорів є одним із напрямків діяльності адвокатського об’єднання. Протягом січня-квітня 2018 року юристи об’єднання успішно представили інтереси однієї з селищних рад Запорізької області в господарському суді Запорізької області, яка виступила відповідачем у справі.

Судом розглядався спір між двома селищними радами про визнання незаконним та скасування рішення про надання земельної ділянки в постійне користування, а також про визнання недійсним договору оренди землі, на якій розташована АЗС. Позивач вважав, що земельна ділянка перебуває саме на території його населеного пункту, а тому наполягав, що відповідач не мав права надавати її в користування власнику АЗС, а, отже, і отримувати орендну плату за користування ділянкою.

Юристи АО забезпечили ефективний супровід цього спору: було складено мотивований відзив, заперечення, заяву про застосування позовної давності, пояснення, взято участь у низці судових засідань.

За результатами розгляду справи в першій інстанції, судом ухвалено рішення про відмову в позові. Ухвалюючи рішення, суд на підставі аналізу генерального плану, проектів землеустрою, довідок та висновків органів земельних ресурсів, інших матеріалів справи, дійшов висновку, що спірна земельна ділянка розташована саме на території населеного пункту відповідача, тому передана в користування правомірно. Крім того, судом було встановлено пропуск строку позовної давності.

Станом на дату цієї публікації, апеляційних скарг на рішення не надходило.

Отже, силами юристів АО було досягнуто бажаного результату для клієнта.