Поновлено права акціонерів, яких не допустили на загальні збори

185

Два роки тому, акціонери одного з великих запорізьких підприємств, що володіють значною часткою в статутному капіталі, з’явилися для проведення загальних зборів, на яких мали бути вирішені важливі питання – внесення змін до статуту товариства, переобрання наглядової ради тощо. Однак, реєстраційна комісія загальних зборів перешкодила акціонерам зареєструватися, відмовила їм у реєстрації на надуманих підставах.
Силами Адвокатського об’єднання було складено і подано до суду позовну заяву про визнання рішення загальних зборів недійсними. Процес доказування був складним, оскільки існуючий на той час господарський процес не передбачав можливості допитати в якості свідків осіб, що спостерігали незаконні дії посадових осіб товариства. Протягом розгляду справи, було доведено до логічного завершення також низку паралельних справ, в яких встановлено незаконність скликання загальних зборів, а також неправомочність обраної реєстраційної комісії загальних зборів.
Відповідач та пов’язані з ним особи, зловживаючи своїми процесуальними правами, намагалися всіляко затягнути розгляд справи: подавали безпідставні численні скарги на одне й те саме судове рішення (проміжного характеру), через що справа періодично надсилалася до м. Києва, що унеможливлювало розгляд справи. Очевидно було, що відповідач уникав справедливого судового розгляду.
Однак, врешті-решт, справу було розглянуто: рішенням господарського суду Запорізької області позовні вимоги акціонерів задоволені в повномі обсязі. Відповідач намагався затягнути справу і в суді апеляційної інстанції, але зловживанням покладено край.
Постановою суду апеляційної інстанції залишено без змін рішення, яким задоволено позовні вимоги клієнтів Адвокатського об’єднання. Встановлено порушення їхніх прав, як акціонерів, оскаржуваним рішенням.
Отже, в складній ситуації корпоративного спору, все одно силами Адвокатського об’єднання було доведено правоту позиції клієнта, і захищено його права.