Успішно оскаржено штрафи Держпраці на суму 196200 гривень

1600

Як відомо, нещодавно набрали чинності зміни до статті 265 Кодексу законів про працю України, які значно посилили відповідальність за порушення законодавства про працю. Відтепер фактичний допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору тягне за собою накладення штрафу в 30 мінімальних заробітних плат за кожного такого працівника. Крім того, значно спрощено порядок проведення перевірки дотримання законодавства про працю.
Користуючись такими змінами, влітку 2017 року до клієнта Адвокатського об’єднання завітали посадові особи Держпраці з перевіркою, внаслідок якої, за неіснуючі порушення вимог трудового законодавства було накладено штрафи в загальній сумі 196200 гривень. Сплата таких штрафів означала б для клієнта загрозу банкрутства.
В дуже стислі строки було подано позовну заяву про скасування постанов Держпраці. Крім того, Адвокатське об’єднання довело необхідність зупинення дії оскаржуваних постанов до розгляду справи по суті (адже саме по собі подання позовної заяви ще не зупиняє їхню дію).
В ході розгляду справи, Запорізьким окружним адміністративним судом було встановлено відсутність трудових правовідносин між клієнтом Адвокатського об’єднання та особами, яких Держпраці вважало «неофіційними працівниками». Крім того, було встановлено низку порушень процедури накладення стягнення. Це потягнуло за собою скасування оскаржуваних постанов.
Однак, на цьому боротьба не зупинилася. Держпраці оскаржило постанову суду першої інстанції в апеляційному порядку. Однак, суд апеляційної інстанції, дослідивши матеріали справи, апеляційну скаргу і складений Адвокатським об’єднанням відзив, залишив апеляційну скаргу без задоволення, а постанову Запорізького окружного адміністративного суду – без змін.
Держпраці спробувало оскаржити судові рішення в касаційному порядку. Однак, ухвалою Верховного Суду касаційну скаргу було повернуто скаржникові.
Таким чином, Адвокатське об’єднання успішно оскаржило протиправні штрафи Держпраці на загальну суму 196200 гривень, та вберегло клієнта від банкрутства.